4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde Miniklerden Örnek Davranış

Defne Küçük Şeyler Anaokulu öğrencileri, ‘’4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’’ münasebetiyle Defne – Harbiye Atatürk Parkı’na ziyarette bulunarak parka kedi evleri ve kuşyemi bıraktılar.
Üstün Dökmen Akademi Defne Küçük Şeyler Anaokulunun doğaya, çevreye ve hayvanlara karşı duyarlı bireyler yetiştirebilmek amacıyla düzenlediği etkinlikte, büyük grup öğrencileri Harbiye Atatürk Parkı’na kedi evlerini yerleştirirken, orta grup öğrencileri kendi hazırladıkları kuşyemlerini öğretmenlerinin yardımıyla ağaçlara astılar. Bu arada havuzdaki ördekleri beslemek de küçük grup öğrencilerinin görevi oldu.
Okul müdürü Sevcan BİLGİN “Defne Küçük Şeyler Anaokulu olarak asıl amacımızın, öncelikle kendi çocuklarımıza saygı duymak ve göstermek olduğunu belirtmek istiyorum. Elbette eğitimin sevgiyle başladığı ve saygı ile pekiştirildiği düşüncesindeyim. Çevresinden saygı gören çocukların, çevresini de bu olumlu duygularla şekillendireceğine inanıyorum. Bizler Defne Küçük Şeyler Anaokulu öğretmen ve idarecileri olarak bir gün değil, her gününü yaşama saygılı, sorumluluk sahibi, duyarlı bireyler yetiştirme bilinciyle, çocuklarımıza rehberlik etme çabasındayız” dedi. Bilgin; bu tür faydalı etkinliklere önümüzdeki süreçte de devam edeceklerini belirtti.