Defne Küçük Şeyler Anaokulu’nun Minik Öğrencileri Cumhuriyet Bayramı Heyecanını Yaşadı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 94 yıl önce 29 Ekim de bizlere armağan ettiği Cumhuriyet Bayramı tüm ülke genelinde olduğu gibi Defne Küçük Şeyler Anaokulunda da coşkuyla kutlandı.
Defne Küçük Şeyler Anaokulunda yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde okul bahçesinde gerçekleştirilen tören büyük grup öğrencilerinin misafirleri selamlaması, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Ardından orta ve küçük grup öğrencileri cumhuriyet şiiri okuyarak şarkılar söyledi.
Kutlama etkinliği minik öğrencilerin Eylül – Ekim ayları proje sonlandırma “Safari” adlı sergilerinin açılışını yapması ile devam etti.
Okul müdürü Sevcan Bilgin” Bugün Cumhuriyetimizin 94. Yılını kutlamanın şerefine nail olduk. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz” dedi. Amaçlarının cumhuriyet farkındalığı yaratmak olduğuna dikkat çeken Bilgin; öğrencileriyle birlikte böyle bir sergi sunmuş olmanın da mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.
Kutlama etkinliği minik öğrencilerin, öğretmenlerin ve misafirlerin el baskısıyla oluşturdukları Atatürk portresi ile sona erdi.