“KÜÇÜK ŞEYLER’DE YARATICI ELLER” FOTOĞRAF SERGİSİ YAPILDI

Defne Küçük Şeyler Anaokulu öğrencilerinin sanat etkinlikleri kapsamında hazırladığı  “Küçük Şeyler ’de Yaratıcı Eller” adlı fotoğraf sergisi gerçekleştirildi.
Defne Küçük Şeyler Anaokulu öğrencilerinin sanat etkinlikleri kapsamında hazırladığı  “Küçük Şeyler ’de Yaratıcı Eller” adlı fotoğraf sergisi Primemall AVM'de,  açıldı.
Proje ile ilgili açıklama yapan okul müdürü Nihat HARBELİOĞLU “ “Küçük Şeyler ’de Yaratıcı Eller”  Küçük Şeyler Anaokulları çocuklarının; fotoğraf sanatı ile tanıştığı,  anı yakalama ve fotoğraf çekme ile ilgili yeni deneyimler edindiği, farklı fotoğraf makinalarını ve fotoğrafçılık mesleğini yakından tanıdıkları bir proje çalışmasıdır” dedi.
 
Bu proje ile amaçlarının çocukların sanatsal bir bakış açısı kazanmalarını sağlamak ve sanata karşı sempati oluşturmak olduğunu belirten Defne Küçük Şeyler Anaokulu kurucusu Süheyla BAKTIAYA GÜL; Projeye tüm yaş gruplarındaki öğrencilerinin katıldığını, çocukların, bir dönem boyunca okuldaki günlük rutinleri içerisinde el konsepti çerçevesinde; fotoğraf makinası kullanarak arkadaşlarının fotoğraflarını kendilerinin çektiklerini dile getirerek “ “Küçük Şeyler ’de Yaratıcı Eller” sanat projemizin gerçekleştirilmesinde emeği geçen tüm personellerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederim. Bir dönem boyunca iş birliği içerinde verimli ve eğlenceli bir proje çalışması oldu” dedi.
Sergi alanında okulun öğretmenleri tarafından yapılan GEMS ve sanat atölyeleri ile minikler keyifli zaman geçirdi.